مردم همه شروع کردند به گریه کردن و ایشان تعبیر خواب خود را اینگونه عرض کردند: "این مهدیه اینقدر مقدس است که خدا می داند، آخه همه ی شهدا از اینجا برای رفتن به جبهه اعزام می شدند و وقتیکه به درجه ی شهادت نائل می شدند از همین مکان آنها را تشییع می کردند تا بهشت زهرا." « آخه قبل از زلزله به جای مهدیه، سپاه پاسداران بود، به همین خاطر هم هست که نام این خیابان را پاسداران گذاشتند. و بعد از زلزله جای آن مهدیه ای ساختند که همه ی مراسم ها، به خصوص ماه محرم در این مهدیه برگزار می شود.

قابل ذکر است که شهرستان بم سال گذشته از نظر عزاداری برای سالار شهیدان در استان اول شده است و همچنین این خبر به تهران هم رسیده است. عجب تاسوعا و عاشورایی است امسال. حال و هوای دیگری است در بم، محرم هر سال در بم پر رنگ تر از سال گذشته می باشد.

و حال قضیه ی اینکه آیت الله بحرالعلوم چرا به بم آمدند و کی کتاب خود را به پایان می رسانند.

ایشان قرار بود این دهه را نیز کربلا باشند تا کتاب خود را در آنجا به پایان برسانند که قبل از شروع محرم از هیئت رزمندگان اسلام تهران با ایشان تماس می گیرند و از ایشان می پرسند که این دهه جایی برنامه دارید یا نه؟ ایشان می فرمایند: "بله می خواهم بروم کربلا" اما آنها می گویند: شما لطف می کنید به بم بروید؟"  که در همین موقع آیت الله بحرالعلوم یاد خوابشان افتادند و هر چه سریعتر می خواستند بم و مکان مهدیه شهدا را ببینند با علاقه پذیرفتند و بسیار خوشحال شدند.

 و خاطر نشان کردند که کتابشان را تاسوعای حسینی، در همین جا به پایان می رسانند و آری امروز عصر روز تاسوعای حسینی کتابشان را در همین مهدیه به پایان رساندند.

ایشان فرمودند: "مردم قدر این مهدیه و قدر این شهر خود را بدانید.

آهای همه ی شمایی که بعد از زلزله ی بم، شایعاتی درست کردید مبنی بر عذاب، آهای شمایی که هنوز هم که هنوزه می گویید زلزله بم یک بلای الهی بوده است و خوب و بد همه با هم رفتند. پس چیست جریان این خواب و ضریح امام حسین در بم، آیا این همه صدای حسین، حسین را نمی شنوید؟؟ این همه حضور گرم مردم بم را در محافل عزاداری نمی بینید؟؟ چرا آنچه را که نمی دانید جور دیگر تعبیر می کنید؟؟ چرا نمک به زخم مردم بم می زنید؟؟ آنها هنوز هم در داغ عزیزان خود دارند می سوزند پس چرا این همه شایعه می کنید و چرا از جانب خدا حرف می زنید؟؟!!

فقط همین را بدانید که ما مردم شهرستان بم همه ی آنهایی که از این حرفها می زنند را واگذار کردیم به خدا و بس.

الله اعلم " خدا بر همه چیز آگاهست"


+ نوشته شده در چهارشنبه ۲۴ آذر۱۳۸۹ | ساعت19:34 | توسط تنها |